Pavel Stodůlka

Jsem nadstranický kandidát, za tím si stojím

8.10.2020

Už tento víkend proběhne druhé kolo senátních voleb. S blížícím se termínem roste intenzita volebního boje. V médiích se objevují nepravdivé spekulace o mém spojení s některými politickými stranami. Zakládám si na své nestrannosti. Senátor by měl prosazovat zájmy občanů a hledat nejlepší možné řešení bez prosazování politických zájmů. Jak je to tedy ve skutečnosti s mou kandidaturou do Senátu?

Jsem nestranný kandidát a kampaň si platím sám
Nikdy jsem nebyl a nejsem členem žádné politické strany. Jen za poslední týden jsem odmítl nabídky pěti senátorských klubů. Chci si zachovat svou nezávislost. Rozhodoval bych se až podle toho, ve kterém klubu bych jako senátor mohl nejlépe prosadit zájmy voličů.

Díky mé celoživotní práci, ať už v roli očního lékaře, pedagoga, podnikatele či inovátora, mi vyjádřili podporu představitelé napříč politickým spektrem. Těší mě, že se k nim přidala i Michaela Blahová (KDU-ČSL), která sama v prvním kole kandidovala. Mezi mé podporovatele patří bývalý hejtman Stanislav Mišák nebo bývalá senátorka Alena Gajdůšková z ČSSD, Miroslav Adámek (STAN), nebo Čestmír Vančura (Zlín21).

“Jde o vyzrálého člověka s velkými zkušenostmi a schopností porozumět lidem a pochopit jejich starosti,” Čestmír Vančura, prezident Zlín Film Festivalu, podnikatel a zastupitel za Zlín21.

Podporu mi vyjádřili nejen politici, ale také sportovci, například Ján Svorada – mistr České republiky v silniční cyklistice. Velmi mě potěšila podpora Evy Jiřičné, zlínské rodačky a světově uznávané architektky a designérky. Přízeň mi vyjádřil i věhlasný cestovatel Miroslav Zikmund, který je nejen mým pacientem, ale především dlouholetým přítelem.

Nejsem ve spojení s ANO, Trikolórou či Soukromníky
V médiích jsem se dočetl nepravdy spojující mě se stranou ANO a s panem Babišem. V roce 2014 jsem podpořil nestrannou kandidátku Martinu Dlabajovou (na kandidátce ANO) během její kandidatury do Evropského parlamentu. S Martinou se známe mnoho let. Proto jsem ji jako osobu rád podpořil. S panem Babišem jsem se setkal, když navštívil naši oční kliniku během jeho návštěvy Zlínského kraje. Kromě představení kliniky, jakožto významného lékařského zařízení v kraji, jsem jej přesvědčoval o nutnosti boje proti farmaceutické lobby. Upozorňoval jsem jej tehdy na praktiky výrobců léčiv. Ty stojí stát zbytečné stovky milionů korun ročně, které by mohly pomáhat pacientům jinde.

“Je to slušný a pracovitý člověk,” Miroslav Adámek, bývalý primátor města Zlína, krajský zastupitel za STAN.

Volební kampaň si platím sám. To je možné sledovat i na stránkách hnutí Nezávislí. Nečerpám žádné finanční dary a ani podpory stran či jedinců. Mou kampaň nesponzoruje pan Valenta. Nejsme ani v jakémkoli kontaktu. Jako i jiní politici mi svou podporu vyjádřil i Václav Klaus mladší (Trikolóra). Ve spojení s Trikolórou ale nejsem. Do voleb mě postavilo hnutí Nezávislí jako nestranného kandidáta. Jedná se o nejstarší neparlamentní politické hnutí i v ČR. Jedná se o stranu, kterou nepronásledují kauzy z minulosti, a která už více než 27 let reprezentuje nezávislé osobnosti, které na postech starostů, místostarostů, ale i senátorů pracují pro lidi bez politikaření.

 

Kontakty
2024

MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., FEBOS-CR

oční chirurg, přednosta očních klinik Gemini