Pavel Stodůlka

Proč jsem se rozhodl kandidovat do Senátu ČR?

14.8.2020

Pracuji pro občany Zlínského kraje jako lékař už desítky let, lidé mě a moji práci znají. Denně se potkám s mnoha pacienty, naslouchám jejich zdravotním obtížím, ale i ostatním problémům, které je trápí. 

Dlouhodobě bojuji proti palčivým problémům českého zdravotnictví a hledám pro ně řešení. Veřejně vystupuji proti farmaceutickému lobby a usiluji o zlepšení dostupnosti léků. Z mé pozice lékaře však není snadné prosazovat zájmy pacientů a zdravotníků. Proto jsem se rozhodl kandidovat do Senátu České republiky za zlínský obvod č. 78. Nejsem a nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany, kandiduji jako nestranný kandidát za NEZÁVISLÉ.

V poslední době a hlavně pak v období koronavirové krize jsem došel k rozhodnutí, že bych chtěl přispět k formování pravidel, kterými se řídí české zdravotnictví, a pomoci ve věcech, které dlouhodobě pálí české pacienty i zdravotníky. Cítím se na vrcholu sil a rád bych životní i odborné zkušenosti uplatnil i v Senátu ČR. Zdravotnictví ale není jediná oblast, které bych se chtěl věnovat. Zaměřit se chci na dostupnost bydlení, kvalitu vzdělávání, podporu inovací a podnikání v kraji s baťovskou tradicí. Rád bych se zasloužil o zlepšení kvalitních životních podmínek pro každého.

Ve Zlíně bydlím a pracuji již 30 let, narodily se zde obě dvě moje děti a chtěl bych, abychom všichni společně rozvíjeli náš krásný region. Uvidíte, že můžeme.

Kontakty
2024

MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., FEBOS-CR

oční chirurg, přednosta očních klinik Gemini