Pavel Stodůlka

Senátní duel s Tomášem Goláněm na ČT24

8.10.2020

Druhé kolo senátních voleb proběhne již tento víkend. Ve středu jsme se s Tomášem Goláněm přijali pozvání do ČT24. Odpovídal jsem na otázky k mému programu, cílů v Senátu i o koronavirové epidemii. Senátní duel moderovala Zuzana Tvarůžková.

Mým hlavním tématem je zdravotnictví. Roky upozorňuji na křiklavé problémy –  vliv farmaceutické lobby na dostupnost nebo cenu léků, potřebu zlepšit podmínky pro zdravotníky i pacienty. Jako senátor bych usiloval o přijetí změn, které by legalizovaly tzv. off-label léků. Jimi mohou lékaři v jiných evropských zemích léčit, což v České republice doposud není možné.

Jsem především lékař. Zkušenosti jsem však získal také jako podnikatel a zakladatel oční kliniky Gemini či vysokoškolský pedagog. Vytvořil jsem více než 300 pracovních míst z velké části na Zlínsku. Proto dobře vím, jaká vysoká byrokratická zátěž dopadá na české podniky a brzdí jejich rozvoj. Rád bych se věnoval podpoře podnikání, stejně tak modernizaci školství.

Kolik stála volební kampaň a jak jsem ji financoval?

Náklady na kampaň jsou přes milion korun. Což je cca polovina než u protikandidáta. Vše jsem si ovšem hradil z vlastních zdrojů, bez čerpání podpor či darů.

Proč by mi měli voliči dát svůj hlas?

Mám drive a široký záběr. Se stejným drivem bych chtěl pracovat také v Senátu a své zkušenosti zde využít a hájit zájmy voličů.

Jakou roli má Senát v době pandemie?

Senátoři – lékaři mají v Senátu důležitou úlohu pro správné nastavení pravidel v sektoru zdravotnictví. Současná koronavirová krize si však těchto odborníků žádá ještě více než dříve. Je třeba nastavit pravidla tak, aby zdravotnictví mohlo fungovat. Aby se však dostalo kvalitní péče všem pacientům.

Záznam ze senátního duelu ke zhlédnutí v archivu ČT24 od 13:35.

Kontakty
2024

MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., FEBOS-CR

oční chirurg, přednosta očních klinik Gemini