Pavel Stodůlka

Volte srdcem, volte rozumem, ale přijďte k volbám a rozhodněte

9.10.2020

Proč kandiduji do Senátu?

Mým hlavním tématem je zdravotnictví. To sice v Česku funguje dobře, ale některá nařízení a zákony jsou absolutně scestné. Farmaceutické firmy prosadily zákaz tzv. off-label léků, které se běžně v EU používají a jsou bezpečné i účinné. Jen v oboru oční medicíny se proto vyhazují každoročně stovky milionů korun za předražené léky. Lidé by tak měli lepší přístup k léčbě, zdravotnictví zase levnější, účinné léky. Ušetřené prostředky se mohou využít na jinou zdravotní péči.

Jak absurdní může být byrokracie českého zdravotnictví, uvádím na případu umělé rohovky pro slepé lidi. Transplantaci potřebuje jen několik lidí ročně. Operaci v hodnotě 100 000 korun zdravotní pojišťovny přesto odmítají hradit. Je to nefér. Pro slepého částka mnohdy nedosažitelná, přitom pro pojišťovny téměř zanedbatelná. Prostě byrokracie, kterou je třeba změnit.

Jak je to s nezávislostí kandidátů? Kampaň si platím sám, nedostal jsem žádné peníze ani dary od žádné firmy či osoby. Celkové investice do volební kampaně byly přes milion korun. Můj protikandidát posbíral na kampaň 2,5 milionu korun od firem. Čí zájmy bude muset hájit v Senátu? Těchto firem a ne občanů. Já jsem zcela nezávislý. V sociálních médiích jsem osočován, že jsem pro jednou skrytý kandidát Trikolóry, pak ANO a pak že mě platí hazardní magnát Valenta. Nic z toho není pravda. V průběhu 2. kola senátních voleb se ukázalo, že mám širokou podporu napříč politickým spektrem. Podpořily mně KDU-ČSL, ČSSD a mnoho politiků z různých dalších stran. Pokud mě zvolíte, budu v Senátu hájit zájmy občanů, ne svých sponzorů. Budu se snažit prosazovat dobré věci napříč politickým spektrem tak, jak se to dělat má.

V době koronaviru je potřeba lékaře v senátu o to více, abychom zatlačili COVID-19 do rohu. Zároveň se nedali dusit nesmyslnými zákazy. Na jaře jsem zrušil dovolenou v Alpách. S rodinou jsme jeli místo toho na Slovensko. Už jsem od přátel v zahraničí tušil, co se řítí. Můj protikandidát odjel lyžovat do Itálie, což bych mu nevyčítal. Ovšem po jeho návratu na sociálních médiích publikoval zprávy o domácím vězení a omezování svobody, přestože právě jarní lyžaři přivezli z Itálie do ČR nejvíce nákazy. My jsme na oční klinice od počátku důsledně chránili pacienty i personál. Vymysleli jsme a sestavili vlastní UV sterilizátory vzduchu v čekárnách. Ty se teď používají i v Barum Continental. Činorodost a invenci rád uplatním i v Senátu, pokud mě zvolíte.

Voliči u prvního kola voleb dokázali, že umí rozhodnout správně, jako například v referendu o vodě. Přijďte volit i tento pátek a sobotu, vyberte si svého budoucího senátora.

Volte srdcem, volte rozumem, ale rozhodněte, kdo Vás bude zastupovat v Senátu.
Přeji pěkný víkend,

Kontakty
2024

MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D., FEBOS-CR

oční chirurg, přednosta očních klinik Gemini